Haberler / Prime Mall Antakya
Basında PD (pdf)

Prime Mall Antakya 14 Ekim Cuma günü kapılarını ziyaretçilerine açtı

14 Ekim 2011 - Prime Mall Antakya

Ödüllü proje Prime Mall Antakya, 14 Ekim 2011, Saat 14.00'de kapılarını ziyaretçilerine açtı. 2,5 günde yaklaşık 300.000 kişinin ziyaret ettiği Prime Mall Antakya'nın açılışı Prime Development CEO'su Dr. Artuğ Çetin, Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay Vali Yardımcısı Orhan Mardinli ve cok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. Açılış sebebiyle düzenlenen basın toplantısında konuşma yapan Prime Development CEO’su Dr. Artuğ Çetin, hedefledikleri tarihten yaklaşık beş ay önce Prime Mall Antakya’nın açılışını gerçekleştirmiş olmaktan duydukları memnuniyeti ve sevinci dile getirdi. Açılış aktivitelerinin 3 gün 3 gece sürdüğü alışveriş merkezine Antakya halkının ilgisi oldukça fazla oldu.

‘İlk’lerin alışveriş merkezi özelliğiyle dikkat çeken Prime Mall Antakya'nın açılışı tam bir şenlik havasında geçti. 14 Ekim, Cuma akşamı, ünlü sanatçı Kenan Doğulu ilk kez Hataylılarla buluşarak 2 saat süren bir konser verdi. Konseri yaklaşık 30.000 kişi izledi. 15 Ekim, Cumartesi akşamı ise Ortadoğu’nun en popüler sanatçılarından Nancy Ajram, ilk defa Türkiye'ye gelerek Hataylılara unutulmaz bir konser verdi. Konseri Suriye'den gelen 10.000 ziyaretçiyle birlikte toplam 60.000 kişi izledi.

98 bin metrekare inşaat alanına ve 37 bin metrekare kiralanabilir alana sahip olan alışveriş merkezi, Antakya’nın ilk AVM’si olma özelliğini taşıyor. Alışveriş merkezinde 125 mağaza, yiyecek ve içecek alanı, hipermarket, 8 salonlu sinema kompleksi, bowling salonu ve yine bu bölgede bir ilk olan 360 metrekare büyüklüğünde buz pateni sahası yer alıyor. 

Prime Development İstanbul Basın Toplantısı

19 Ağustos 2011 - Prime Mall Antakya

19 Ağustos'ta Çırağan Oteli'nde bir basın toplantısı düzenleyen Prime Development, Türkiye'deki ikinci projesi olan Prime Mall Antakya'nın 14 Ekim 2011'de ziyaretçilerine kapılarını açacağını duyurdu. Basın Toplantısına Prime Development CEO'su Dr. Artuğ Çetin ve AVM Yönetim ve Kiralama Direktörü Mehmet Ali Ünsay katıldı.

Toplantıda 14 Ekim'de açılacak olan Prime Mall Antakya alışveriş merkezi projesinin yanısıra Prime Development'ın 2008'den bugüne kadar tamamladığı projeleri ve gelecek planları hakkında bilgi verildi. 

2. Franchise Buluşması, Antakya

25 Şubat 2011 - Prime Mall Antakya

International Property Awards tarafından “Dünyanın En İyi Ticari Projesi (AVM)” seçilen ve 2011 yılının son çeyreğinde hizmete girecek olan Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi'nin tanıtımının yapıldığı "2. Franchise Buluşması"nda bayilik sistemi ile çalışan markalar, yerel girişimci ve bayilik almak isteyenlerle buluştu. Antakya Ottoman Palace'ta gerçekleştirilen toplantıya ilgi oldukça yoğundu. Aralarında ulusal ve uluslararası markaların bulunduğu elliden fazla şirket ve marka temsilcisi, Antakya’daki yerel girişimciler ve bayilik almak isteyenlerle birlikte iş geliştirme olanaklarını görüştüler ve Antakya'nın perakende potansiyeli üzerine fikir alışverişinde bulundular.

Prime Mall Antakya Temel Atma Töreni

23 Haziran 2010 - Prime Mall Antakya

Prime Mall Antakya Alışveriş Merkezi’nin Temel Atma Töreni, Hatay Vali Yardımcıları Kadim Doğan ve İsmail Kara, Antakya Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Çaparali ve İzzet Kakil’in yanı sıra Prime Development Genel Müdürü Dr. Artuğ Çetin ve Bölüm Direktörlerinin katılımı ile 23 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirildi.

Tören öncesinde yapılan basın toplantısına Prime Development AVM Yönetimi Bölüm Direktörü Meinhart Krumrei, İnşaat Bölüm Direktörü Özgür Varlık, Antakya Projesi Tasarım Koordinatörü Mimar Zeynep Yılmaz ve Kiralama Bölüm Direktörü Gökhan Dağıstanlı katılarak proje hakkında bilgi verdiler ve basın mensuplarının sorularını yanıtladılar.

International Property Awards

12 Kasım 2009 - Prime Mall Antakya

Prime Mall Antakya projesi 12 Kasımda San Diego'da yapılan International Property Awards 2009 final gecesinde "Dünyanın En İyi Ticari Projesi (AVM)” (Best Retail Project Development) seçildi.

International Property Awards

16 Ekim 2009 - Prime Mall Antakya

Daha önce Türkiye’deki “En İyi Ticari Proje (AVM)” (Best Retail Project Development) seçilen Prime Mall Antakya projesi, 16 ekim’de Londra’da yapılan törende “Avrupa’nın En İyi Ticari Projesi (AVM)” (Europe’s Best Retail Project Development) seçildi. Uluslararası final 12 kasımda San Diego’da yapılacak.

    International Property Awards

    1 Ağustos 2009 - Prime Mall Antakya

    Prime Mall Antakya gayrimenkul sektöründe dünyanın en prestijli ödüllerinden International Property Awards’da “Türkiye’nin En İyi Ticari Projesi (AVM)” (Turkey’s Best Retail Project Development) ödülünü aldı.